top of page

Regulamin sesji zdjęciowych i współpracy z Edytą Kita-Ostrowską:
(nie dotyczy reportaży ślubnych itd.)

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania umowę oraz potwierdzenie zapoznania się z regulaminem i RODO, które mam do wglądu w dniu sesji.

 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.

 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia powyżej 15 minut - czas sesji zostanie skrócony. W przypadku spóźnienia powyżej 30 minut - sesja może zostać odwołana (wiąże się to z ponowną rezerwacją terminu).

 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.

 5. Podstawą rezerwacji terminu sesji jest wpłata zadatku w wysokości 100 zł na konto bankowe.

 6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

 7. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Wysyłka  wydruków zdjęć jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł.

 8. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu, nie umawiania na sesję. Vouchera nie można spieniężyć.

 9. Nie ma możliwości zmiany pakietu po wykonaniu sesji. O wysokości pakietu należy poinformować fotografa najpóźniej w dniu sesji.

 10. Galeria zdjęć służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje wyłączona możliwość podglądu. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 10 dni od otrzymania galerii.  

 11. Czas oczekiwania na galerię ze zdjęciami (surowymi – nieobrobionymi) do wyboru wynosi do 5 dni roboczych od dnia sesji (z przyczyn losowych np. choroba, czas ten może się wydłużyć).

 12. Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia wynosi do 30 dni roboczych od momentu wybrania i opłacenia zdjęć przez klienta. Zamówienia nieopłacone nie są realizowane. 

 13. Obrobione zdjęcia otrzymują Państwo w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika.

 14. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

 15. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.

 16. Obróbka zdjęć nie obejmuje fotomontażu. Retuszowi podlegają niedoskonałości, które nie są "stałe", czyli np. krostki czy siniaki, które pojawią się kilka dni przed sesją. Retusz wliczony w cenę sesji nie obejmuje farbowania odrostów na włosach czy paznokciach, prasowania wygniecionego ubrania, usuwania tatuażów itp. (usługa dodatkowa opłata)

 17. Rezerwacja sesji jest jednocześnie potwierdzeniem, iż klient zapoznał się z portfolio fotografa, a w szczególności ze stylem zdjęć oraz obróbki i w pełni ją akceptuje. Nie wykonuję zdjęć, które nie są zgodne z moim stylem.

 18. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona i nazwiska. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://www.edytakita-ostrowska.pl/polityka-prywatnosci a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.

 19. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej czy mediach społecznościowych. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion i nazwisk do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii.

 20. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 21. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

 22. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

 23. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu ponosi Klient.

 24. Zapisanie się na sesję oznacza, że akceptujesz regulamin, politykę prywatności firmy i wyrażasz zgodę na RODO. Możesz nie wyrazić zgody na publikację zdjęć lub ustalić ze mną, które kadry mogę publikować
   

bottom of page