top of page

Moi Drodzy, przygotowałam dla Was, krótki poradnik, jak najlepiej ubrać się na sesję zdjęciową, którą wspólnie wykonamy.

Poniżej opiszę co i jakie kolory mój aparat lubi najbardziej :)

Jedną z głównych zasad przy przygotowaniu stylizacji na sesję zdjęciową jest to, że ubrania wszystkich osób muszą do siebie pasować!
Rozumiem, że właśnie kupiłaś sobie śliczną sukienkę w kolorze fuksji, a Twój mąż ma dopasowaną koszulę w kolorze błękitu, ale niestety te kolory nie pasują do siebie i do mojego stylu fotografii. Pamiętajcie, że to Wy macie być głównymi bohaterami zdjęć, a nie Wasze dominujące, zmiksowane ubranie.

Jestem zwolenniczką ciepłych zdjęć i ciepłych kolorów. Dlatego moimi ulubionymi kolorami ubrań do sesji zdjęciowych są kolory: karmelowe, ceglane, pomarańczowe, beże, ciepłe biele, brązy.

Nawet jeśli nie przepadasz za tymi kolorami - zaufaj mi. To zawsze może być tylko jeden element garderoby i np. tylko u jednej osoby.

Zawsze namawiam Panie, żeby nie bały się zwiewnych sukienek. Wprowadzają one dynamikę do zdjęć oraz tworzą uroczy „obrazek” rodzinny (nawet jeśli nie lubisz ich na co dzień, te kilkadziesiąt minut wytrzymasz :P)

Dla Pań posiadam garderobę (jest też kilka sukienek dla dziewczynek) >> TUTAJ

 

Poniżej przedstawiam Ci schemat kolorystyczny, który nieco ułatwi sprawę :)

 

 

Teraz kilka słów o największych błędach przy wyborze stylizacji do sesji fotograficznych.

Wzory, nadruki czy też printy. Wszelkiego rodzaju misie, ulubione postacie z bajek Waszych dzieci czy też neonowe kolory są największym błędem stylizacyjnym na sesji.
Ubrania powinny być jednolite, nie rozpraszające uwagi.Jeśli zupełnie nie masz pomysły w co się ubrać – postaw na biel, ona zawsze się obroni.
 

kolory.jpg
bottom of page