Fotografia-ciążowa.jpg

Droga przyszła Mamo,

przygotowałam dla Ciebie krótki poradnik, jak najlepiej przygotować się do sesji ciążowej, która niewątpliwie będzie wspaniałą pamiątką na długie lata.

Poniżej odpowiadam na najczęściej zadawane przez przyszłe Mamy pytania. Jeśli coś jeszcze Cię trapi – pytaj śmiało. 

 

Kiedy zarezerwować sesję?

Najbezpieczniej zarezerwować termin sesji ciążowej podczas trwania ciąży, z miesięcznym wyprzedzeniem. Najlepiej wykonać ją od 28-34 tygodnia. To czas, gdy Ty i Twoje maleństwo będziecie bezpieczni, a  Twoje samopoczucie pozwoli Ci na spędzenie miłego czasu ze mną na sesji zdjęciowej. Wciąż będziesz miała siłę na pozowanie i będziesz czuła się  komfortowo. Twoje ciało również zaprezentuje się najpiękniej- brzuszek będzie wciąż wysoko i wspaniale nam zapozuje. 

 

Czy muszę sama przygotować dla siebie stylizację?

Nie musisz przygotowywać stylizacji, w studio znajduje się garderoba przygotowana specjalnie dla kobiet w ciąży. Suknie, długie materiały, body itd. Na pewno dobiorę dla Ciebie odpowiednią stylizację. Wybierając kreacje, kierowałam się stylistyką wnętrza studia oraz moją estetyką, żeby osiągnąć spójny styl na zdjęciach.
Pamiętaj proszę, żeby zabrać ze sobą dwa, gładkie komplety bielizny – jasny, cielisty i czarny (najlepiej bardotka z odpinającymi ramiączkami).

Czy powinnam wykonać profesjonalny makijaż?
Tak! Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie makijażu przez profesjonalną makijażystkę. Chętnie polecę Ci zaufaną osobę, które idealnie wczuwa się w styl sesji, podkreślając Twoją urodę. Cena makijażu ok 100 zł. 

 

A co z włosami?
Najlepiej sprawdzają się lekko falowane włosy. Fryzurę układasz we własnym zakresie, ale mogę polecić zaufają fryzjerkę. Cena fryzury ok 80 - 100 zł. 

 

Makijażu ani fryzury nie wykonujemy w studiu, w którym później robimy sesję.  

Jak powinien ubrać się przyszły tata?

Dla Panów nie przygotowuję ubrań, ale na pewno odpowiednie stylizacje znajdują się w jego szafie. Najlepiej sprawdzą są rzeczy jednolite, gładkie (bez wzorów, napisów) koszule, t-shirty w naturalnych kolorach takich jak: beże, brązy, szarości, biele, czerń, jeans zawsze będzie świetnym wyborem.

 

Czy w sesji może uczestniczyć dziecko?

Jak najbardziej! Warto zabrać ubrania, w których dzieci wyglądają inaczej niż zwykle, w tym bluzki/ sukienki bez wzorów i napisów w jasnych, naturalnych czy pastelowych odcieniach. Warto również zadbać o dodatki typu szelki, kaszkiet, kokardka.

Co z butami?

Na moich fotografiach królują bose stopy, ale zabierz eleganckie, CZYSTE (w osobnej torbie) obuwie dla wszystkich uczestników sesji. 


Najważniejsza zasada przy przygotowaniu strojów do zdjęć: ubrania wszystkich uczestników muszą do siebie pasować!

 

Czy mogę podesłać inspiracje zdjęć?

Oczywiście! Pamiętaj proszę, że wykonuję fotografie w określonym stylu. Możesz również zerknąć na moje social media :)